HALLINTO JA TALOUS

Leif Åkers, toimitusjohtaja
puh 010 320 7620
leif.akers@stormossen.fi

Håkan Hagberg, talouspäällikkö
puh 010 320 7670
hakan.hagberg@stormossen.fi

VIESTINTÄ JA NEUVONTA

Nina Lindman, viestintäpäällikkö
puh 010 320 7640
nina.lindman@stormossen.fi

Anne Teir-Siltanen, tiedottaja
puh 010 320 7680
anne.teir-siltanen@stormossen.fi

PALVELUT

Seppo Ruostekoski, palvelupäällikkö
(hyötykäyttöasemat, ekopisteet, yritysneuvonta)
puh 010 320 7660
seppo.ruostekoski@stormossen.fi

YMPÄRISTÖASIAT, KEHITYS- JA TUTKIMUSTYÖ

Johanna Penttinen-Källroos, ympäristö- ja laatupäällikkö
puh 010 320 7636
johanna.penttinen-kallroos@stormossen.fi

Nisse Lithén, projektipäällikkö
puh 010 320 7625
nisse.lithen@stormossen.fi

Johan Saarela, kehitysinsinööri
puh 010 320 7619
johan.saarela@stormossen.fi

Emelia Holm, ympäristöinsinööri
puh 010 320 7671
emelia.holm@stormossen.fi

VASTAANOTTO JA TUOTANTO

Heikki Knookala, käyttöpäällikkö
puh 010 320 7624
heikki.knookala@stormossen.fi

Per-Olof Holm, esimies; kaatopaikka, sisäiset kuljetukset
puh 010 320 7650
per-olof.holm@stormossen.fi

Thomas Kalander, esimies; biologinen käsittely, kaasunkäyttö
puh 010 320 7612
thomas.kalander@stormossen.fi

Vesa Lehtivuori, esimies; vaakatoiminnot, kompostimulta
puh 010 320 7633
vesa.lehtivuori@stormossen.fi

Kristiina Kuosma, esimies, vedenpuhdistamot, mekaaninen käsittely, kuormantarkastus
puh 010 320 7661
kristiina.kuosma@stormossen.fi

HYÖTYKÄYTTÖASEMAT

Stormossen, puh 010 320 7651

Vaasa (Vetokannas), puh 010 320 7631

Isokyrö, puh 010 320 7662

Korsnäs, puh 050 358 9124

Maalahti, puh 010 320 7658

Mustasaari, puh 010 320 7659

Vähäkyrö, puh 010 320 7662

Vöyri, puh 010 320 7645